מה חדש באור חיה

     צרי עימנו קשר             הרשמה לניוזלטר


 
 
גלרית תמונות מהדינר היוקרתי לרגל 20 שנה לאור חיה450
אנשי משק וכלכלה, רבנים, בנקאים, עורכי דין, אנשי תקשורת, קבלנים, אנשי נדל"ן ועסקים, שמנא וסלתא של החברה הישראלית השתתפו ביום רביעי בדינר חגיגי שנערך לטובת מוסדות אור חיה בגני התערוכה שבתל- אביב באולמי OCEAN. הדינר נערך לרגל ציון 20 שנות פעילות של המרכז העולמי לאישה היהודית "אור חיה" שממוקם במרכז ירושלים ברחוב ישעיהו 12 . הבניין מלון אדיסון לשעבר , שופץ בטוב טעם ונותן הרגשה של רוממות רוח כבוד והדר
לבאות. עשרות רבות של נשים ובחורות מכל גווני הקשת מגיעות לפעילויות שונות. את הערב הנחה בטוב טעם יגאל רביד. בניגוד לגשם העז ברחובות תל-אביב, שררה בתוך האולם אווירה חמימה ומרגשת. האורחים התקבלו בקוקטייל עשיר ומזיקה אומנותית, ותפסו את מקומותיהם.
יגאל רביד, שהנחה את הערב סיפר על ביקורו במבנה הראשי של "אור חיה", ותאר בצבעים חיים את התרשמותו מהפעילות התוססת. אחריו עלה לבמה מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר מר' רענן דינור, שבדרך-כלל נמנע מלדבר בפני קהל, אך הפעם התקשה לסרב, שכן הוא "עוקב אחרי המוסד כבר 20 שנה, "ובחיים לא ראיתי מוסד שכה התפתח בפרק זמן כזה"- כך אמר.
הרב זאב קפלן מירושלים, מידידי ופעילי המוסד, ציין את הסיוע העצום שמעניק המוסד לבנות ישראל, הן ברוחניות והן בגשמיות. בזמן הארוחה היוקרתית הוקרנה מצגת שהקיפה את פעילות המוסד והדגישה את המוטו של העומדים בראשו- התפתחות, התקדמות.."ניצני הפירות מבשרים על יבולי העתיד".
הגב' דניאלה גולן, מייסדת המפעל האדיר והעומדת בראשו, תארה את התרומה האדירה של "אור חיה" לחברה הישראלית כולה. "באור חיה מחנכים נשים ובחורות לנתינה, לאהבה, לראות טוב בשני, לא לדבר 'לא יפה על הזולת' להיות בשמחה, להקרין אור וחום. אם בחורות ונשים מתנהגות כך בחיי היום יום הן מקרינות אור על הבית והסביבה. כך יש ל"אור חיה" – שעניינו העצמה נשית יהודית, חלק בבניית ארץ נפלאה עם עתיד טוב ויפה לכולנו. אנו רוצים להודות באופן מיוחד לאישה מדהימה חברה טובה שהרימה את האירוע, גב' שרה דוידוביץ. ולמשה קולטון יזם הפרוייקטים שלנו שיזם והוציא לדרך את האירוע." הרבי מליובאוויטש האמין בנשים. הוא היה בטוח שנשים מלאות בתוכן יוכלו להעניק לבית ולסביבה. הרבי ארגן כינוסים לנשים בבית מדרשו. נשים ובחורות ב"אור חיה" מקבלות כלים להעצים את עצמן ולתרום לחברה. כל אחת מוצאת דרך לביטוי אישי שלה בתוך המכלול.
אור חיה כולל 2 מוסדות:
1. לנשים בכל השפות
2. בחורות 18 ומעלה ישראליות, רוסיות, צרפתיות, ארגנטינאיות ואמריקאיות.
נשים ובנות לומדות פיתוח מודעות עצמית חיובית, ויהדות. לומדות להבין את השני ולקבל באהבה את השונה ולהכיל אותו. פיתוח דימוי עצמי חיובי הוא קריטי לתרומה לחברה. האכפתיות לעזור אחת לשנייה ולאנשים שקשה להם תורם לחברה כולה.
בפנימיות יש בחורות מכל הארצות בנות ישראליות לומדות ביחד עם בנות צרפתיות, בחלק מהשיעורים, אוכלות ביחד עם בנות רוסיות בחדר האוכל, אנו מנסים לחבר עולמות, וכך הבנות העולות משתלבות מהר בחברה הישראלית.
רגע השיא של האירוע כולו היה בהקרנת סרט תדמית, שמתאר את המהפך שחל ב 3- בחורות בזכות המוסד. לאחר הקרנת הסרט, עלו לבמה, הבחורות אשר כיום שתיים מהן כבר נשואות, והשלישית- אליה פרל תחגוג בעוד חודשיים את נישואיה בעז"ה.
את הערב כולו ליווה מופע אומנותי בשילוב מנצח של גד אלבז, עובדיה חממה, גיל עקביוב, והכנר המפורסם דניאל אהביאל שלנגינתו הריע הקהל ממושכות.
את האירוע הפיק מיכאל כפלין

הגב' יואלה קולטון והגב' דניאלה גולן


הגב' דניאלה גולן, הגב' שרה דוידוויץ', הר' דוד גולן


הגב' שרה דוידוויץ' , הגב דניאלה גולן , הר' משה קולטון, משה פלסהזמר גד אלבז, הגב' דוידוויץ'
הכנר דניאל אהביאל  הוספת תגובה:
* שדות חובה

ברוכה הבאה לאתר אור חיה,
האתר שלנו בבניה.

אנו שמחים להציג בפנייך את ״אור חיה LIVE״ - פורטל החדשות לאישה היהודייה